Ballina

Mirë se vini në webfaqen e Zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës

Kryeministri Mustafa kërkoi përkrahjen e Estonisë për agjendën evropiane të Kosovës

16.05.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Estonisë, Sven Mikser.Kryeministri Mustafa e njoftoi ministrin Mikser për progresin e Kosovës në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik, uljen e papunësisë dhe përmirësimin e mirëqenies sociale që e ka karakterizuar Kosovën gjatë kësaj periudhe, duke e falënderuar për mbështetjen e vazhdueshme të Estonisë.më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz

22.05.2017 - Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, priti sot në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz.më shumë

Ministrja Tahiri u takua me ministrin e Punëve të Jashtme të Sudanit, Ibrahim Ahmed Ghandour

18.05.2017 - Ministrja për Dialog e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, sot në Gjenevë ka takuar ministrin e...

më shumë

Ministrja Edita Tahiri u takua me delegacionin nga Republika e Estonisë , kryesuar nga Aino Leppik von Wiren, nënsekretare për çështje evropiane në MPJ të Estonisë

17.05.2017 - Ministrja për Dialog Edita Tahiri u takua me delegacionin nga Republika e Estonisë, kryesuar nga Aino Leppik von Wiren, nënsekretare...

më shumë

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

15.05.2017 - Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, të 145-tën me...

më shumë

KOSOVO IN UNESCO