Ballina

Mirë se vini në webfaqen e Zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës

Kryeministri Haradinaj: Jemi të përkushtuar për luftimin e trafikimit me qenie njerëzore

18.10.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në konferencën me rastin e Ditës së BE-së kundër Trafikimit me Qenie Njerëzore.
Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se ky është moment i mirë për të dërguar porosi të qarta, që Qeveria e Kosovës e kupton seriozisht rëndësinë e luftimit të trafikimit me qenie njerëzore, duke potencuar se kjo është edhe në frymën e angazhimeve të përbashkëta me BE-në.më shumë

Kryeministri Haradinaj takoi përfaqësuesit e kompanisë General Electrics

18.10.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësues nga kompania e njohur amerikane General Electrics (GE), të kryesuar nga Drejtori i Përgjithshëm për Evropën Juglindore, Gaetano Massara.më shumë

Kryeministri Haradinaj pranon urime nga kryeministri francez, Edouard Philippe

18.10.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar urime për zgjedhjen në krye të Qeverisë së...

më shumë

Kryeministri Haradinaj priti shefin e Njësisë për Kosovën në KE, David Cullen

18.10.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Shefin e Njësisë D3 për Kosovën,...

më shumë

Zëvendëskryeministri Limaj inkurajon tregtarët të promovojnë prodhimet vendore

18.10.2017 - Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, bashkë me anëtarët e Klubit të Prodhuesve...

më shumë

Agjenda ditore

19 tetor 2017

1.Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Valën dhe Telekomin e Kosovës.

VENDI:
Ndërtesa e PTK-së
KOHA: 09:30

2. Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 13:00
 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO