Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

shtator 2017
H Ma E P Sh D
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Kryeministri Haradinaj priti grupin e tifozëve “Dardanët”

23.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin e tifozërisë “Dardanët”, Lulzim Berisha me bashkëpunëtorë.
Ata ia uruan Kryeministrit Haradinaj detyrën e të parit të Qeverisë, me besimin e fuqishëm se ai do të ketë mirëkuptim për kërkesat e tyre.më shumë

Kryeministri Haradinaj priti në takim ish Kryetarin kroat Mesiq

23.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj, priti në takim ish Kryetarin e Republikës së Kroacisë, Stjepan Mesiq, i cili e uroi kryeministrin kosovar për detyrën, duke i shprehur atij dëshirat më të mira, për të dhe popullin e Kosovës, në rrugën euroatlantike.më shumë

Kryeministri letonez uron Kryeministrin kosovar

23.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj ka marrë një letër urimi për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë së Kosovës nga homologu i tij letonez, Maris Kucinskis.më shumë

Qeveria e Kosovës emëroi Komisionin e ri për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror

22.09.2017

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, zhvilloi mbledhjen e saj të katërt me radhë, në të cilën ka miratuar projektligje dhe vendime nga fushat e përgjegjësive të saja kushtetuese dhe ligjore.
Në hapje të mbledhjes, kryeministri Ramush Haradinaj, ka njoftuar kabinetin qeveritar me fokusin e aktiviteteve të Qeverisë në ditët në vijim. Do të fillojë me procedimin e përzgjedhjes së bordit të “Trepçës”, me plotësimin dhe ndryshimin e ligjit për përvojën e punës dhe procedimin me obligimet e Qeverisë ndaj kategorisë së grave viktima të luftës. më shumë

previous

1-4 Nga 5000

next

KOSOVO IN UNESCO