Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Mesazhi i kryeministrit Isa Mustafa, me rastin e Vitit të Ri 2017

31.12.2016

Së bashku e forcuam shtetin tonë, e rritëm ekonominë, e ulëm papunësinë, u anëtarësuam në UEFA dhe në FIFA, miratuam Ligjin për Trepçën, morëm Kodin Telefonik, krijuam kushte për hapjen e fabrikave, avancuam raportet me NATO-n dhe me Bashkimin Evropian, miratuam një buxhet rekord mbi 2 miliardë euro e shumë të arritura tjera.më shumë

Kryeministri Mustafa: Autostrada “Arbër Xhaferi” vepër e rëndësishme për Kosovën

31.12.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në ceremoninë inauguruese të nyjës lidhëse të Autostradës Prishtinë-Han i Elezit, Rruga 6 “Arbër Xhaferi”.më shumë

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri priti në takim ambasadorin e Zvicrës, Jean Hubert Lebet

30.12.2016

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean Hubert Lebet. Në këtë takim, ministrja Tahiri ka shprehur gatishmërinë e Qeverisë së Kosovës për thellimin e mëtejmë të marrëdhënieve të mira mes dy vendeve në të gjitha fushat me interes të përbashkët, njëkohësisht falënderoi për mbështetjen e vazhdueshme të shtetit zviceran për Kosovën.më shumë

Kryeministri Mustafa përuroi Qendrën Rinore me standardet më të larta në Magure të Lipjanit

30.12.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në përurimin e Qendrës Rinore, në Magure të Lipjanit.më shumë

previous

1-4 Nga 74

next

Agjenda ditore

20 shtator 2017

20 1.Takim i përbashkët i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj me ambasadorët e BE-së, të akredituar në Kosovë.

VENDI:
Ndërtesa e Qeverisë- Salla P 38
KOHA: 10:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj së bashku me ministrat Valdrin Lluka dhe Albena Reshitaj vizitojnë “Trepçën”.

VENDI: Zyrat e menaxhmentit- (Parku Industrial Mitrovicë)
KOHA: 14:00

 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO