Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

janar 2017
H Ma E P Sh D
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Kryeministri Mustafa priti në takim drejtuesit e Korporatës Sfidat e Mijëvjeçarit nga Uashingtoni

16.01.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim një delegacion të lartë nga agjencia qeveritare amerikane Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC), i kryesuar nga James Gerard, Drejtor Menaxhues i Programeve “Threshold” në MCC në Uashington.më shumë

Kryeministri Mustafa: Masakra e Reçakut dëshmi e mizorisë dhe gjenocidit të forcave serbe gjatë luftës në Kosovë

15.01.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, bëri sot homazhe te Kompleksi Përkujtimor në Reçak, në shënim të 18 vjetorit të masakrës që ndodhi në këtë fshat.më shumë

Fjala e plotë e kryeministrit Mustafa në konferencën për media

14.01.2017

Fillimisht më lejoni që të theksoj shqetësimin që kemi pasur dhe kemi përjetuar sot të gjithë duke u përballur me një situatë tërësisht të panevojshme të krijuar nga Serbia në kuadër të lojërave të saj të pandershme.më shumë

Ministrja Edita Tahiri kërkoi nga BE-ja që ta ndal trenin ilegal të Serbisë

13.01.2017

Ministrja Edita Tahiri sot kërkoi nga BE-ja që ta ndal trenin ilegal të Serbisë në shtetin e Kosovës, të cilin Serbia e ka paralajmëruar për nesër, si një provokim të radhës për destabilizimin e situatës në Kosovë. më shumë

Komunikatë për Medie

13.01.2017

Këshilli i Sigurisë së Kosovës, i udhëhequr nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka mbajtur takimin e njëzet e dytë, në të cilin ka shqyrtuar aspekte të ndryshme nga fusha e përgjegjësive ligjore dhe kushtetuese.më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

Agjenda ditore

17 janar 2017

Organizuar nën patronatin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, nesër më 17.01.2017 (e martë), mbahet Akademi Përkujtimore, me rastin e 15-vjetorit të vrasjes së deputetit, Smajl Hajdaraj.
 
VENDI: Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, në Prishtinë.
KOHA: 12:00
 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO