Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

janar 2017
H Ma E P Sh D
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Kryeministri Mustafa: Kosova kushte shumë të favorshme për investimet italiane

31.01.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në kuadër të pjesëmarrjes në Forumin e Bashkëpunimit Ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Italisë, ka zhvilluar takime me përfaqësues të institucioneve italiane që merren me zhvillim ekonomik, me përfaqësues të bizneseve dhe me ndërmarrës të ndryshëm.më shumë

U bë rivarrimi i Heroit Zahir Pajaziti dhe u mbajt Akademi Përkujtimore në 20- vjetorin e rënies së Heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha

31.01.2017

Nën patronatin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u organizua ceremonia e rivarrimit të Heroit Kombëtar Zahir Pajaziti dhe u mbajt Akademia Përkujtimore, me rastin e 20-vjetorit të rënies së Heronjve të Kombit, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.më shumë

Kryeministri Mustafa prezanton mundësitë dhe lehtësirat për investime nga kompanitë italiane në Kosovë

31.01.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, po merr pjesë në Forumin e Bashkëpunimit Ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Italisë, që po zhvillohet në Romë.më shumë

Kryeministri Mustafa përkujton ish-kryetarin e Istogut, Fadil Feratin

30.01.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në 7 vjetorin e vdekjes, ka përkujtuar sot kryetarin shumëvjeçar të Istogut, veprimtarin e shquar të Kosovës, Fadil Feratin.më shumë

previous

1-4 Nga 46

next

Agjenda ditore

20 shtator 2017

20 1.Takim i përbashkët i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj me ambasadorët e BE-së, të akredituar në Kosovë.

VENDI:
Ndërtesa e Qeverisë- Salla P 38
KOHA: 10:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj së bashku me ministrat Valdrin Lluka dhe Albena Reshitaj vizitojnë “Trepçën”.

VENDI: Zyrat e menaxhmentit- (Parku Industrial Mitrovicë)
KOHA: 14:00

 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO