Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

janar 2017
H Ma E P Sh D
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Komunikatë për Media

12.01.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës ka pritur me të drejtë lirimin e plotë të kryetarit të AAK-së, ish-kryeministrit Ramush Haradinaj nga drejtësia franceze, duke pas parasysh fletarrestin plotësisht politik të lëshuar nga Serbia. më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi priti përfaqësuesit e Shoqatës Kosovare për Marketing të Veshmbathjeve

12.01.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, priti në takim përfaqësuesit e Shoqatës Kosovare për Marketing të Veshmbathjeve (KAMA), të kryesuar nga drejtoresha, Nora Zhilivoda dhe anëtarët e Bordit të kësaj shoqate.më shumë

Kryeministri Mustafa: Ramiz Kelmendi intelektual erudit që dha kontribut të shquar në zhvillimin e gazetarisë dhe krijimtarisë letrare

12.01.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në mbledhjen komemorative të mbajtur me rastin e vdekjes së intelektualit të shquar, Ramiz Kelmendi.Fillimisht, kryeministri Mustafa bëri homazhe pranë arkivolit, duke u shprehur ngushëllime familjarëve për humbjen e njeriut të tyre të dashur, i cili dha kontribut të madh për zhvillimin e gazetarisë, krijimtarisë letrare dhe fushave të tjera të dijes, artit e kulturës në Kosovë.më shumë

Kryeministri Mustafa ngushëlloi Familjen Kelmendi dhe qytetarët e Kosovës pas ndarjes nga jeta të Ramiz Kelmendit

12.01.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta Familjes Kelmendi dhe qytetarëve të Kosovës pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit dhe intelektualit të shquar të Kosovës, Ramiz Kelmendi. më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

Agjenda ditore

20 shtator 2017

20 1.Takim i përbashkët i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj me ambasadorët e BE-së, të akredituar në Kosovë.

VENDI:
Ndërtesa e Qeverisë- Salla P 38
KOHA: 10:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj së bashku me ministrat Valdrin Lluka dhe Albena Reshitaj vizitojnë “Trepçën”.

VENDI: Zyrat e menaxhmentit- (Parku Industrial Mitrovicë)
KOHA: 14:00

 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO