Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

janar 2017
H Ma E P Sh D
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Kryeministri Mustafa shpreh vendosmërinë e Qeverisë për të zbatuar plotësisht ligjshmërinë dhe kushtetutshmërinë

18.01.2017

Në mbledhjen e Qeverisë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur vendosmërinë e Qeverisë për të zbatuar plotësisht dhe pa asnjë mëdyshje ligjshmërinë dhe kushtetutshmërinë në vend.Kryeministri Mustafa, po ashtu, ka përsëritur ftesën për përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës, që të kthehen në institucionet e Republikës së Kosovës, në Qeveri dhe në Kuvend dhe të punojmë bashkërisht për të ardhmen e qytetarëve të Kosovës, pa asnjë dallim.Kryeministri tha gjithashtu se Qeveria është e përkushtuar për dialog dhe për të implementuar marrëveshjet nga dialogu.më shumë

Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi takoi përfaqësuesit e bizneseve në Kosovë

18.01.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, priti në takim përfaqësuesit e bizneseve dhe të tregtisë, përkatësisht përfaqësues të kompanive “Jora Center”, “Emona Center”, “Emona City”, “Gllareva”, “Albi Mall”, “Delfini” dhe “ Banana Center”. më shumë

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

18.01.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës zhvilloi mbledhjen e 128-të të rregullt, nën drejtimin e kryeministrit Isa Mustafa, në të cilën mori vendime nga fusha e përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore.më shumë

Komunikatë për Medie

18.01.2017

Adresimi i çështjes së shënjimit të vijës kufitare ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Malit të Zi, ka rëndësi të jashtëzakonshme për Kosovën, për qytetarët e saj, si dhe për forcimin e stabilitetit në rajon e më gjerë.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

KOSOVO IN UNESCO