Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

janar 2017
H Ma E P Sh D
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi mbajti ligjëratë para studentëve të Kolegjit Universum në Prishtinë

20.01.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, mbajti një ligjëratë para studentëve të Kolegjit Universum në Prishtinë.Fillimisht, zëvendëskryeministri Kelmendi ka inkurajuar studentët e kolegjit që të arrijnë synimet e tyre, të jenë kreativ, por gjithashtu sa më pragmatik përballë kërkesave dhe nevojave të shoqërisë si tërësi.Zëvendëskryeministri Kelmendi tha se Qeveria e Kosovës është mjaft e përkushtuar për hapjen e vendeve të reja të punës, e po ashtu po krijon klimë të volitshme që të rinjtë të kenë lehtësira në të bërit biznes në vitet vijuese.më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi: Po i bëjmë përgatitjet e duhura për Forumin Ekonomik Kosovë-Itali

20.01.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, priti në takim Drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), Besian Mustafa.Në këtë takim, zëvendëskryeministri Kelmendi u njoftua nga drejtori Mustafa për përgatitjet që po bëhen për mbajtjen e Forumit të Bashkëpunimit Ekonomik në mes të Kosovës dhe Italisë, më 31 janar 2017. më shumë

Deklaratë për media

20.01.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë që lidhen edhe me dialogun e Brukselit ka dhënë këtë deklaratë për media:Zhvillimet negative të kohëve të fundit të nxitura nga Serbia në Kosovë kanë pasur për pasojë ndikimet në vonesat e zbatimit të marrëveshjeve, në veçanti të hapjes së urës së Ibrit e cila pas revitalizimit që është bërë është dashur të hapet sot më 20 janar 2017, mirëpo zhvillimet negative dhe tensionimet kanë bërë që Bashkimi Evropian i cili është autorizuar të bëjë hapjen, ashtu siç e bëri edhe revitalizimin, siç u hoq edhe barrikada nga ura e Ibrit, ka shtyrë inaugurimin për arsyet e lartë përmendura.më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

KOSOVO IN UNESCO