Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Kryeministri Mustafa: Zhvillimi ekonomik në Kosovë është bazuar në dialogun e vazhdueshëm me bizneset

28.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në raundin e dytë të Platformës së Dialogut për Investime, i cili u organizua nga Këshilli i Investitorëve Evropianë në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës dhe Zyrën e Bashkimit Evropian në Kosovë.më shumë

Qeveria e Kosovës e përkushtuar për rimëkëmbjen e Trepçës

28.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim përfaqësuesit e menaxhmentit, të sindikatës dhe një numër të minatorëve të Trepçës, me rastin e shënimit të Javës së Minatorëve, që shënohet për nder të 28 vjetorit të grevës së Minatorëve të Trepçës.më shumë

Kryeministri Mustafa pranoi notën verbale të njohjes së Kosovës nga Bangladeshi

28.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pranuar sot notën verbale të njohjes së Republikës së Kosovës nga Republika Popullore e Bangladeshit. më shumë

Kryeministri Mustafa: Barazia gjinore në punësim, parakusht i rëndësishëm i zhvillimit ekonomik

27.02.2017

Në këtë ceremoni, ku ishin të pranishëm edhe ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie, shefi i zyrës së Bankës Botërore për Kosovë, Marco Mantovanelli, ambasadori i Norvegjisë, Per Strand Sjaastad, përfaqësues të USAID-it, NDI-së, si dhe përfitueset e trajnimit, u prezantuan dy fazat e para të pilot projektit, të kryera në Gjakovë, Lipjan dhe Prishtinë dhe zonat përreth. më shumë

previous

1-4 Nga 72

next

KOSOVO IN UNESCO