Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Zëvendëskryeministri Kuçi: Qeveria mbështetëse e programeve që përmirësojnë jetën e qytetarëve

30.03.2017

Zëvendëskryeministri i parë i Republikë së Kosovës, Hajredin Kuçi, mori pjesë në prezantimin e projektit të ri të USAID-it, Komunat Transparente, Efektive dhe Llogaridhënëse (TEAM) në Kosovë.më shumë

Ministrja Tahiri priti delegacionin e diplomatëve të rinj nga Suedia

30.03.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka pritur dje në një takim një grup diplomatësh të rinj nga Suedia, pjesëmarrës në programin e trajnimit diplomatik të Ministrisë së Jashtme Suedeze, të cilët janë për vizitë në Kosovë, Maqedoni dhe Shqipëri. Delegacioni i diplomatëve shoqërohej nga ambasadori i Mbretërisë së Suedisë në Republikën e Kosovës, z. Henrik Nilsson.më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi mbajti ligjëratë para studentëve të Kolegjit AAB në Prishtinë

29.03.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, vizitoi sot Kolegjin AAB në Prishtinë, ku u prit nga rektori i Kolegjit, Lulzim Tafa, me bashkëpunëtorë.më shumë

Ministrja Tahiri: Aleanca jonë strategjike me SHBA-të do të jetë e përhershme

29.03.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka pritur dje në takim Zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit z. Hoyt Brian Yee, me të cilin kanë biseduar për zhvillimet e fundit në Kosovë, marrëdhëniet e shkëlqyera mes Republikës së Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe avancimin e ardhmërisë euro-atlantike të Kosovës. më shumë

previous

1-4 Nga 63

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO