Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Qeveria e Kosovës miratoi Raportin Faktografik të Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Republikës së Kosovës

03.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Isa Mustafa, ka mbajtur mbledhjen e 135-të me radhë, në të cilën ka miratuar Raportin Faktografik të Komisionit të ekspertëve për matjen e Territorit të Republikës së Kosovës.më shumë

Kosova anëtarësohet në Organizatën Botërore të Doganave

03.03.2017

Kosova prej sot është zyrtarisht anëtare e Organizatës Botërore të Doganave, me seli në Bruksel.
Lajmin për anëtarësimin e Kosovës në Konventën themeluese të Këshillit për Bashkëpunim Doganor dhe Organizatën Botërore të Doganave e kanë bërë publik në një konferencë për media kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj.më shumë

Qeveria e Kosovës përkrahje të parezervë për prokurim publik transparent dhe efikas

03.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në tryezën prezantuese të Strategjisë së Prokurimit Elektronik.
Të pranishëm në këtë ngjarje ishin edhe ministri i Financave, Avdullah Hoti, kryetari i Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, Safet Hoxha, përfaqësuesit e tjerë të fushës së prokurimit publik, përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bankës Botërore, Komisionit Evropian, të komunitetit të bizneseve, e të tjerë. më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO