Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kryeministri Mustafa kërkoi përkrahje të mëtejshme të BE-së për proceset integruese të Kosovës

07.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të Komisionit Evropian, Genoveva Ruiz Calavera. më shumë

Kryeministri Mustafa ofron përkrahjen e mëtejme të Qeverisë për përmirësimin e jetës së qytetarëve të Malishevës

07.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj.Gjatë takimit, u bisedua për zhvillimet në Malishevë si dhe për përkrahjen e mëtejme të Qeverisë së Kosovës për këtë Komunë. më shumë

Kryeministri Mustafa i uron 7 Marsin mësuesve të Kosovës

07.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i ka uruar 7 Marsin 2017 të gjithë mësuesve të Kosovës.
Në urim, kryeministri Mustafa shpreh përkrahjen e mëtejme të Qeverisë së Kosovës për sistemin arsimor, me theks të posaçëm në ngritjen e cilësisë.më shumë

Zëvendëskryeministri Kuçi: Bashkëpunimi rajonal dhe ndërkombëtar, kyç në luftimin efektiv të kriminalitetit

07.03.2017

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi, priti në takim një delegacion nga Britania e Madhe, përkatësisht nga sektori i Policisë dhe Punëve të Brendshme. më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

Agjenda ditore

22 gusht 2017

NJOFTIM PËR MEDIA

Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.

Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi.

Agjendë:


08:30 - Arritja e Arkivolit në Aeroportin Ndërkombëtar "Adem Jashari"

10:00-12:00- Homazhe në Hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në Prishtinë

12:00–12:30- Mbledhje Komemorative në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë

(13:30 deri në 14:45 arkivoli qëndron në shtëpi të të ndjerit, në Suhodoll)

15:00-16:00- Homazhe në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, në Mitrovicë

16:00- Nisja e Arkivolit nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës për te varrezat në Shipol

16:30 - Ceremonia e varrimit


 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO