Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kryeministri Mustafa kërkoi përkrahje të mëtejshme të BE-së për proceset integruese të Kosovës

07.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të Komisionit Evropian, Genoveva Ruiz Calavera. më shumë

Kryeministri Mustafa ofron përkrahjen e mëtejme të Qeverisë për përmirësimin e jetës së qytetarëve të Malishevës

07.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj.Gjatë takimit, u bisedua për zhvillimet në Malishevë si dhe për përkrahjen e mëtejme të Qeverisë së Kosovës për këtë Komunë. më shumë

Kryeministri Mustafa i uron 7 Marsin mësuesve të Kosovës

07.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i ka uruar 7 Marsin 2017 të gjithë mësuesve të Kosovës.
Në urim, kryeministri Mustafa shpreh përkrahjen e mëtejme të Qeverisë së Kosovës për sistemin arsimor, me theks të posaçëm në ngritjen e cilësisë.më shumë

Zëvendëskryeministri Kuçi: Bashkëpunimi rajonal dhe ndërkombëtar, kyç në luftimin efektiv të kriminalitetit

07.03.2017

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi, priti në takim një delegacion nga Britania e Madhe, përkatësisht nga sektori i Policisë dhe Punëve të Brendshme. më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO