Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kryeministri Mustafa: Roli i gruas, vendimtar për një Kosovë prosperuese

08.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë pjesë sot në Lansimin e Raportit për zbatimin e programit 2008-2013 të organizuar nga Agjencia për Barazi Gjinore. Në këtë ceremoni, pjesëmarrës ishte edhe ambasadori i Suedisë në Kosovë, Henrik Nilsson, ministrja për Integrime Evropiane, Mimoza Ahmetaj, zëvendësministrja e Zhvillimit Ekonomik, Besa Zogaj Gashi, si dhe zëvendësministrja e Integrimeve Evropiane, Anila Statovci. më shumë

Komunikatë për Medie

08.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës njofton opinionin publik se, ashtu siç është premtuar nga kryeministri Isa Mustafa, raporti i Komisionit për matjen e territorit të Republikës së Kosovës, është publikuar në faqen zyrtare të Qeverisë së Republikës së Kosovës, pas prezantimit në mbledhjen e 135-të të Qeverisë, të mbajtur më 3 mars 2017. më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

Agjenda ditore

22 gusht 2017

NJOFTIM PËR MEDIA

Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.

Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi.

Agjendë:


08:30 - Arritja e Arkivolit në Aeroportin Ndërkombëtar "Adem Jashari"

10:00-12:00- Homazhe në Hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në Prishtinë

12:00–12:30- Mbledhje Komemorative në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë

(13:30 deri në 14:45 arkivoli qëndron në shtëpi të të ndjerit, në Suhodoll)

15:00-16:00- Homazhe në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, në Mitrovicë

16:00- Nisja e Arkivolit nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës për te varrezat në Shipol

16:30 - Ceremonia e varrimit


 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO