Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kryeministri Mustafa: Roli i gruas, vendimtar për një Kosovë prosperuese

08.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë pjesë sot në Lansimin e Raportit për zbatimin e programit 2008-2013 të organizuar nga Agjencia për Barazi Gjinore. Në këtë ceremoni, pjesëmarrës ishte edhe ambasadori i Suedisë në Kosovë, Henrik Nilsson, ministrja për Integrime Evropiane, Mimoza Ahmetaj, zëvendësministrja e Zhvillimit Ekonomik, Besa Zogaj Gashi, si dhe zëvendësministrja e Integrimeve Evropiane, Anila Statovci. më shumë

Komunikatë për Medie

08.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës njofton opinionin publik se, ashtu siç është premtuar nga kryeministri Isa Mustafa, raporti i Komisionit për matjen e territorit të Republikës së Kosovës, është publikuar në faqen zyrtare të Qeverisë së Republikës së Kosovës, pas prezantimit në mbledhjen e 135-të të Qeverisë, të mbajtur më 3 mars 2017. më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO