Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kryeministri Mustafa kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

13.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim sekretarin e Ligës së Botës Myslimane, Muhamed Bin Abdel Kerim el Isa, i cili po qëndron në Kosovë me ftesë të Bashkësisë Islame të Kosovës. më shumë

Kryeministri Mustafa: Moszbardhja e fatit të të pagjeturve plagë e madhe e shoqërisë kosovare

13.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim, drejtorin rajonal të Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq për Evropë dhe Azi Qendrore, Patrick Vial.më shumë

Komunikatë për Medie

13.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës dënon sulmin e armatosur, i cili la të plagosur avokatin Azem Vllasi. Duke i uruar shërim të shpejtë z. Vllasi, Qeveria e Kosovës konsideron se veprime të tilla janë krejtësisht të papranueshme në një shoqëri demokratike.më shumë

Kryeministri Mustafa ngushëlloi Familjen Shehu pas ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Hadi Shehu

13.03.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ngushëlloi Familjen Shehu dhe qytetarët e Kosovës, pas ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Hadi Shehu.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO