Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

14.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, 137-të me radhë, në të cilën ka miratuar një projektligj, dokumente dhe vendime tjera nga fusha e përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore.më shumë

Kryeministri Mustafa shpreh përkushtimin e Qeverisë për avancimin e mirëqenies së fëmijëve

14.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim shefin e Zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Brandao Co. Gjatë takimit u bisedua për angazhimet e përbashkëta për fëmijët në Kosovë.më shumë

Kryeministri Mustafa vizitoi vendin ku do të nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar

14.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, vizituan vendin ku pritet të nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar të Kosovës.më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO