Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kryeministri Mustafa në Sarajevë: Republika e Kosovës e përkushtuar për bashkëpunim rajonal, çështjet e brendshme nuk i diskuton me Serbinë

16.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë sot në punimet e Samitit të Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, i njohur si “Western Ballkan 6”, i cili u zhvillua në Sarajevë.më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi Universitetin “Haxhi Zeka” dhe bizneset në Pejë

16.03.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, vizitoi Universitetin e Pejës, “Haxhi Zeka”, ku është pritur nga rektori i Universitetit, prof. dr. Fadil Millaku, dekani i Fakultetit të Biznesit, Halit Shabani, prorektori Ibish Mazreku dhe bashkëpunëtorë tjerë.më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

Agjenda ditore

22 gusht 2017

NJOFTIM PËR MEDIA

Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.

Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi.

Agjendë:


08:30 - Arritja e Arkivolit në Aeroportin Ndërkombëtar "Adem Jashari"

10:00-12:00- Homazhe në Hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në Prishtinë

12:00–12:30- Mbledhje Komemorative në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë

(13:30 deri në 14:45 arkivoli qëndron në shtëpi të të ndjerit, në Suhodoll)

15:00-16:00- Homazhe në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, në Mitrovicë

16:00- Nisja e Arkivolit nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës për te varrezat në Shipol

16:30 - Ceremonia e varrimit


 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO