Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kryeministri Mustafa: 'Pako Fiskale 2' do të fuqizojë kompanitë kosovare që po konkurrojnë në tregun e BE-së

03.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot gjatë ditës Kompaninë “Pestova” në Vushtrri, e cila bën kultivimin, prodhimin dhe përpunimin e patates dhe produkteve të saj.I shoqëruar nga zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi, ministri i Financave, Avdullah Hoti, dhe kryetari i Vushtrrisë, Bajram Mulaku, kryeministri Mustafa ka parë nga afër tokat ku mbillet dhe kultivohet patatja, si dhe Fabrikën “Vipa Chips” dhe ambientet përcjellëse, produktet e të cilës tashmë eksportohen në shumë vende në rajon, Evropë dhe botë. më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi priti delegacionin nga Hungaria, të kryesuar nga Levente Magyar, sekretar i Shtetit

03.04.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi priti në takim delegacionin nga Hungaria, të kryesuar nga Levente Magyar, sekretar i Shtetit për diplomacinë ekonomike.më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO