Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

05.04.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, mbajti mbledhjen e rregullt, të 140-të me radhë, në të cilën ka miratuar rregullore, udhëzime dhe vendime nga fusha e përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore.më shumë

Kryeministri Mustafa telegram ngushëllimi pas vdekjes së veprimtarit Ilir Mustafa

05.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka ngushëlluar Familjen Mustafa, pas ndarjes nga jeta të veprimtarit, Ilir Mustafa.Në telegramin e kryeministrit Mustafa thuhet: E nderuara Familje Mustafa, më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO