Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

05.04.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, mbajti mbledhjen e rregullt, të 140-të me radhë, në të cilën ka miratuar rregullore, udhëzime dhe vendime nga fusha e përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore.më shumë

Kryeministri Mustafa telegram ngushëllimi pas vdekjes së veprimtarit Ilir Mustafa

05.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka ngushëlluar Familjen Mustafa, pas ndarjes nga jeta të veprimtarit, Ilir Mustafa.Në telegramin e kryeministrit Mustafa thuhet: E nderuara Familje Mustafa, më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

Agjenda ditore

22 gusht 2017

NJOFTIM PËR MEDIA

Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.

Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi.

Agjendë:


08:30 - Arritja e Arkivolit në Aeroportin Ndërkombëtar "Adem Jashari"

10:00-12:00- Homazhe në Hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në Prishtinë

12:00–12:30- Mbledhje Komemorative në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë

(13:30 deri në 14:45 arkivoli qëndron në shtëpi të të ndjerit, në Suhodoll)

15:00-16:00- Homazhe në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, në Mitrovicë

16:00- Nisja e Arkivolit nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës për te varrezat në Shipol

16:30 - Ceremonia e varrimit


 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO