Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kryeministri Mustafa: Përkrahja e SHBA-ve vitale për Kosovën dhe rajonin

13.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim Senatorin Amerikan, John McCain. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Senatori McCain, biseduan për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve si dhe zhvillimet në Kosovë dhe më gjerë.më shumë

Kryeministri Mustafa: Gjermania kontribuuese e veçantë në zhvillimin ekonomik dhe demokratik të Kosovës

13.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ministrin Federal të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, i cili ka vizituar sot Kosovën.më shumë

Komunikatë për Medie

13.04.2017

Nën udhëheqjen e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u mbajt sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ku ishin të pranishëm përfaqësuesit e institucioneve përkatëse në cilësinë e anëtarëve të Këshillit të Sigurisë së Kosovës.më shumë

Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi priti në takim Bordin udhëheqës të Odës së Afarizmit të Kosovës

13.04.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, priti në takim Bordin udhëheqës të Odës së Afarizmit të Kosovës.më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO