Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kryeministri Mustafa: Përkrahja e SHBA-ve vitale për Kosovën dhe rajonin

13.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim Senatorin Amerikan, John McCain. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Senatori McCain, biseduan për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve si dhe zhvillimet në Kosovë dhe më gjerë.më shumë

Kryeministri Mustafa: Gjermania kontribuuese e veçantë në zhvillimin ekonomik dhe demokratik të Kosovës

13.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ministrin Federal të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, i cili ka vizituar sot Kosovën.më shumë

Komunikatë për Medie

13.04.2017

Nën udhëheqjen e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u mbajt sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ku ishin të pranishëm përfaqësuesit e institucioneve përkatëse në cilësinë e anëtarëve të Këshillit të Sigurisë së Kosovës.më shumë

Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi priti në takim Bordin udhëheqës të Odës së Afarizmit të Kosovës

13.04.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, priti në takim Bordin udhëheqës të Odës së Afarizmit të Kosovës.më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

Agjenda ditore

22 gusht 2017

NJOFTIM PËR MEDIA

Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.

Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi.

Agjendë:


08:30 - Arritja e Arkivolit në Aeroportin Ndërkombëtar "Adem Jashari"

10:00-12:00- Homazhe në Hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në Prishtinë

12:00–12:30- Mbledhje Komemorative në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë

(13:30 deri në 14:45 arkivoli qëndron në shtëpi të të ndjerit, në Suhodoll)

15:00-16:00- Homazhe në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, në Mitrovicë

16:00- Nisja e Arkivolit nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës për te varrezat në Shipol

16:30 - Ceremonia e varrimit


 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO