Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

19.04.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, të 142-të me radhë, në të cilën ka miratuar vendime nga fusha e përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore.më shumë

Dialogu në Bruksel të përfundoj me njohje të ndërsjellë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

19.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në tryezën e diskutimit “4 vjet pas Marrëveshjes Kosovë-Serbi, Sa po ndihmon dialogu politik?”, i organizuar nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike.më shumë

Kryeministri Mustafa: Sundimi i ligjit prioritet i Qeverisë

19.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në takimin fillestar për Rishikimin Funksional të Sundimit të Ligjit.Të pranishëm në këtë takim ishin edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Greg Delawie, shefja e zyrës së BE-së/Përfaqësuese e Posaçme e BE-së, Nataliya Apostolova, zëvendëskryeministri i parë Hajredin Kuçi, ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, Kryeprokurori i Shtetit, kryesuesi i Këshillit Gjyqësor, Këshillit Prokurorial, drejtori i Policisë së Kosovës dhe anëtarë të Komitetit drejtues për Rishikimin Funksional të Sundimit të Ligjit.më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

KOSOVO IN UNESCO