Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kryeministri Mustafa: Bashkëjetesa vlerë e rëndësishme e Republikës së Kosovës

21.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës mori pjesë në konferencën ceremoniale për nder të shënimit të Ditës së Komunitetit Turk.Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ministri i Administratës Publike, Mahir Jagcillar, shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, ambasadorë, deputetë dhe përfaqësues të komunitetit turk në Kosovë.më shumë

Komunikatë për Medie

21.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee. më shumë

Kryeministri Mustafa: Do të shpejtohen hapat për funksionalizimin e Aeroportit të Gjakovës

21.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi Aeroportin e Gjakovës, ku u prit nga Kryeshefja ekzekutive e Aeroportit të Gjakovës, Vlora Gojani, anëtarët e Bordit dhe të ekzekutivit.më shumë

MCC prezanton planet investive para shoqërisë civile

21.04.2017

Zyra e Sfidave të Mijëvjeçarit pranë Kryeministrisë, prezantoi sot projektet e mundshme në vlerë prej disa dhjetëra milionë dollarësh, që planifikohen të implementohen në Kosovë nga fundi i këtij viti. Fushat e përfshira janë ajo e energjisë, ambientit, përfshirjes gjinore dhe sundimit të ligjit.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

Agjenda ditore

17 janar 2018

Nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,  në kuadër të organizimeve në 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, nesër më 17 janar 2018, zhvillohen këto aktivitete:

Ora 10:00 – bëhen homazhe te shtatorja e Skënderbeut.

Ora 15:00 – në Teatrin Kombëtar të Kosovës, mbahet Akademi kushtuar 550 vjetorit të Skënderbeut, me ç ‘rast do të promovohet pulla postare e Postës së Kosovës dhe Postës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do të jetë i pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Në këtë Akademi do të nderohen edhe figurat e shquara të shqiptarëve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, në 36-vjetorin e vrasjes së tyre.

Ora 18:00 – hapet ekspozitë në Swiss Diamond, 55 portrete për 550-vjetorin.

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO