Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

prill 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kryeministri Mustafa: Bashkëjetesa vlerë e rëndësishme e Republikës së Kosovës

21.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës mori pjesë në konferencën ceremoniale për nder të shënimit të Ditës së Komunitetit Turk.Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ministri i Administratës Publike, Mahir Jagcillar, shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, ambasadorë, deputetë dhe përfaqësues të komunitetit turk në Kosovë.më shumë

Komunikatë për Medie

21.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee. më shumë

Kryeministri Mustafa: Do të shpejtohen hapat për funksionalizimin e Aeroportit të Gjakovës

21.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi Aeroportin e Gjakovës, ku u prit nga Kryeshefja ekzekutive e Aeroportit të Gjakovës, Vlora Gojani, anëtarët e Bordit dhe të ekzekutivit.më shumë

MCC prezanton planet investive para shoqërisë civile

21.04.2017

Zyra e Sfidave të Mijëvjeçarit pranë Kryeministrisë, prezantoi sot projektet e mundshme në vlerë prej disa dhjetëra milionë dollarësh, që planifikohen të implementohen në Kosovë nga fundi i këtij viti. Fushat e përfshira janë ajo e energjisë, ambientit, përfshirjes gjinore dhe sundimit të ligjit.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

Agjenda ditore

22 gusht 2017

NJOFTIM PËR MEDIA

Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.

Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi.

Agjendë:


08:30 - Arritja e Arkivolit në Aeroportin Ndërkombëtar "Adem Jashari"

10:00-12:00- Homazhe në Hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në Prishtinë

12:00–12:30- Mbledhje Komemorative në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë

(13:30 deri në 14:45 arkivoli qëndron në shtëpi të të ndjerit, në Suhodoll)

15:00-16:00- Homazhe në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, në Mitrovicë

16:00- Nisja e Arkivolit nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës për te varrezat në Shipol

16:30 - Ceremonia e varrimit


 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO