Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

maj 2017
H Ma E P Sh D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

04.05.2017

Drejtuar nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, kabineti qeveritar ka mbajtur sot mbledhjen e 144-të me radhë, në të cilën ka miratuar projektligje dhe vendime nga fusha e përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore. më shumë

Kryeministri Mustafa: Pediatria, prioritet i politikave shëndetësore të Qeverisë së Kosovës

04.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në hapjen e punimeve të Kongresit të VI-të të Shoqatës së Pediatërve të Republikës së Kosovës.më shumë

Kryeministri Mustafa: Suedia, partnere e rëndësishme evropiane e Kosovës

04.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Margot Wallström.Gjatë takimit, kryeministri Mustafa e njoftoi ministren Wallström për të arriturat e Kosovës në fuqizimin e subjektivitetit ndërkombëtar, avancimin e rrugës integruese euroatlantike si dhe zhvillimin ekonomik e social të vendit.më shumë

Kryeministri Mustafa: Rritja ekonomike mundëson rritjen e pagave për shërbyesit civilë, punonjësit e arsimit dhe të shëndetësisë

04.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në mbledhjen e sotme kërkoi nga Ministria e Financave, që në koordinim edhe me Fondin Monetar Ndërkombëtar, të propozojë mundësinë e rritjes së pagave për shërbyesit civilë, për punëtorët e arsimit dhe ata të shëndetësisë. më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

KOSOVO IN UNESCO