Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

maj 2017
H Ma E P Sh D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Kryeministri Mustafa dhe Presidenti i BERZH-it kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi për mbështetjen e sektorit privat në Kosovë

05.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, dhe Presidenti i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Suma Chakrabarti, kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi për mbështetjen e sektorit privat në ekonominë e Kosovë.më shumë

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee, thirri në telefon kryeministrin Isa Mustafa

05.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee, ku u bisedua për zhvillimet e fundit në Kosovë.më shumë

Komunikatë për Medie

05.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka udhëtuar sot në Londër, ku së bashku me Presidentin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (EBRD), Suma Chakrabarti, do të nënshkruaj një Memorandum bashkëpunimi për mbështetjen e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme në Kosovë.më shumë

Ministrja Edita Tahiri në hapjen solemne të kampionatit botëror të fluturimeve të lira në Vlorë

05.05.2017

Ministrja Edita Tahiri, mori pjesë në hapjen solemne të kampionatit botëror të fluturimeve të lira në Vlorë, me ftesën e organizatorit të këtij kampionati “Albanian open” dhe Drejtor Ekzekutiv, Alket Islami. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin edhe ministrat e Qeverisë së Shqipërisë, Mirela Kumbaro dhe Damjan Gjiknuri, Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Lela, aktorja shqiptare me famë ndërkombëtare, Eliza Dushku, e cila ishte e pranishme si imazhi kryesor i kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira, që do të zhvillohet nga data 5-14 maj në Vlorë, Shqipëri.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

KOSOVO IN UNESCO