Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

korrik 2017
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Kryeministri Mustafa: Më shumë investime në zhvillimin ekonomik përmes kulturave tradicionale

29.07.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në aktivitetin vjetor tradicional “Të Qethat 2017”, organizuar nga Komuna e Istogut, e mbajtur në Shushan në bjeshkët e Studenicës. Kryeministri Mustafa u shpreh i kënaqur me ruajtjen e traditës në këtë anë. më shumë

Kryeministri Mustafa priti pjesëmarrësit e Kosovës në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës

27.07.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur në takim pjesëmarrësit nga Kosova në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës (ONM), e mbajtur në Brazil. më shumë

Presidenti Trump i shkruan kryeministrit Mustafa, e falënderon për urimet

26.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, përmes një telegrami e ka falënderuar kryeministrin Isa Mustafa për urimet e dërguara me rastin e shënimit të 241 vjetorit të Pavarësisë së SHBA-ve.
"4 Korriku na jep mundësinë për të shikuar prapa jo vetëm në historinë tonë, por edhe relacionet tona me aleatët nëpër botë.
Ne jemi krenar për trashëgiminë tonë të bazuar në idealet e mishëruara në Deklaratën tonë të Pavarësisë, duke përfshirë të drejtën e të gjithëve për jetë, liri dhe për të ndjekur lumturinë.më shumë

Kryeministri Mustafa: Kosova e përkushtuar në zbatimin e prioriteteve zhvillimore

25.07.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori sot pjesë në Forumin e Diskutimit për procesin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe Zhvillimin e Qëndrueshëm, organizuar nga zyra e UNDP-së në Kosovë.më shumë

previous

1-4 Nga 18

next

KOSOVO IN UNESCO