Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

gusht 2017
H Ma E P Sh D
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Kryeministri Mustafa do të nënshkruaj Marrëveshjen për programin e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC)

31.08.2017

Kryeministri i Republikës se Kosovës, Isa Mustafa, më 12 shtator në Uashington, do të nënshkruaj Marrëveshjen për programin e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), program ky prej të cilit Kosova përfiton 50 milionë dollarë.më shumë

Kryeministri Isa Mustafa uroi besimtarët myslimanë me rastin e Festës së Bajramit

31.08.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e Festës së Kurban Bajramit, ka uruar besimtarët myslimanë dhe Bashkësinë Islame të Kosovës.
Në urimin e kryeministrit Isa Mustafa thuhet:
Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës në këtë ditë shumë të veçantë, kam kënaqësinë të ju uroj Festën e Kurban Bajramit dhe ju dëshiroj gjitha të mirat.më shumë

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

30.08.2017

E drejtuar nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, është mbajtur sot mbledhja e 154-të me radhë e Qeverisë së Republikës së Kosovës.
Në këtë mbledhje, është miratuar rregullorja për riintegrimin e personave të riatdhesuar, e cila synon riintegrimin e qëndrueshëm të personave të riatdhesuar, përmes përcaktimit të përgjegjësive institucionale, kritereve dhe procedurave për përfitim nga skemat e riintegrimit. Ky propozim për të ndryshuar rregulloren, avancon kornizën aktuale, me të cilën shumica e kompetencave në këtë fushë delegohen nga niveli qendror në atë lokal. më shumë

Kryeministri Mustafa priti senatorin amerikan, Ronald Johnson

30.08.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim senatorin amerikan, Ronald Johnson, anëtar i Komitetit të Senatit për Politikë të Jashtme i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.më shumë

previous

1-4 Nga 27

next

KOSOVO IN UNESCO