Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Kryeministri Haradinaj: Programi për Reforma Ekonomike, edhe një hap i Kosovës drejt BE-së

04.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim i Komisionit Evropian, Christian Danielsson, me të cilin bisedoi për Agjendën e Reformave Evropiane, me theks të veçantë për Programin për Reforma Ekonomike.më shumë

Kryeministri Haradinaj priti delegacionin e FMN-së

04.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim delegacionin e FMN-së që udhëhiqej nga Jacques Miniane, shef i misionit për Kosovën i Fondit Monetar Ndërkombëtar, departamenti i BE-së.më shumë

Zëvendëskryeministri Limaj takoi shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu

04.10.2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, ka pritur në takim shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Jan Braathu.Braathu e uroi zëvendëskryeministrin Limaj për formimin e institucioneve, në të njëjtën kohë ofroi mbështetjen e misionit të OSBE-së për institucionet e Kosovës. më shumë

Kryeministrin Haradinaj e uron Kryeministrja Britanike May

04.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë urim për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë kosovare nga Kryeministrja Britanike Theresa May, e cila shpreh përkushtimin e Mbretërisë së Bashkuar për ta ndihmuar Kosovën në të gjitha fushat.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

Agjenda ditore

14 dhjetor 2017

1.Kryeministri Ramush Haradinaj  merr pjesë në konferencën “Bujqësi e qëndrueshme, pylltari dhe zhvillim rural”, organizuar nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

VENDI: Hotel Amazona
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e 15-të të Këshillit Ministror të Komunitetit të Energjisë.

VENDI: Hotel Swiss Diamond
KOHA: 14:00

3. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë përkujtimore në 19-vjetorin e rënies së Heroit të Kosovës, Mujë Krasniqi.

VENDI: Salla e Kuqe-Pallati i Rinisë
KOHA: 16:00

 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO