Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Kryeministri Haradinaj: Jemi të përkushtuar për luftimin e trafikimit me qenie njerëzore

18.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në konferencën me rastin e Ditës së BE-së kundër Trafikimit me Qenie Njerëzore.
Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se ky është moment i mirë për të dërguar porosi të qarta, që Qeveria e Kosovës e kupton seriozisht rëndësinë e luftimit të trafikimit me qenie njerëzore, duke potencuar se kjo është edhe në frymën e angazhimeve të përbashkëta me BE-në.më shumë

Kryeministri Haradinaj takoi përfaqësuesit e kompanisë General Electrics

18.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësues nga kompania e njohur amerikane General Electrics (GE), të kryesuar nga Drejtori i Përgjithshëm për Evropën Juglindore, Gaetano Massara.më shumë

Kryeministri Haradinaj pranon urime nga kryeministri francez, Edouard Philippe

18.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar urime për zgjedhjen në krye të Qeverisë së Kosovës, nga kryeministri i Republikës së Francës, Edouard Philippe.më shumë

Kryeministri Haradinaj priti shefin e Njësisë për Kosovën në KE, David Cullen

18.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Shefin e Njësisë D3 për Kosovën, pranë Drejtorisë së Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të Komisionit Evropian, David Cullen, me të cilin diskutuan avancimin e perspektivës evropiane për Kosovën.më shumë

previous

1-4 Nga 6

next

KOSOVO IN UNESCO