Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Kryeministri Haradinaj takoi Kryetarin e Shoqatës së malazezëve të Kosovës

13.11.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pritit në takim Kryetarin e Shoqatës së malazezëve të Kosovës, Slobodan Vujiçiq. Kryeministri Haradinaj vlerësoi lartë marrëdhëniet e shkëlqyeshme ndërmjet shqiptarëve dhe malazezëve si dhe marrëdhëniet ndërmjet dyja shteteve, Republikës së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi.më shumë

Kryeministri Haradinaj: Nga 1 janari i vitit të ardhshëm do të ketë lehtësira për prodhuesit e qumështit

13.11.2017

Në përputhje me premtimet e dhëna dje në takim me prodhuesit e qumështit, kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar për veprimet që do të ndërmarrë Qeveria e Kosovës për ofrimin e lehtësirave doganore për prodhuesit e qumështit në Republikën e Kosovës. më shumë

Kryeministri Haradinaj: Qeveria partner me të gjithë ndërmarrësit

13.11.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në hapjen e “Javës Globale të Ndërmarrësisë 2017". Me këtë rast, kryeministri theksoi rëndësinë që Kosova të ec drejt konsolidimit të shtetit ligjor. më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

KOSOVO IN UNESCO