Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Federica Mogherini priti në një darkë pune kryeministrat e Ballkanit Perëndimor
[Komunikatë për Medie e Shërbimit të Veprimit të Jashtëm Evropian (EEAS)]

18.12.2017

Federica Mogherini, Përfaqësuese e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë/Nënkryetare e Komisionit Evropian, priti sot në një takim jozyrtar kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për të diskutuar situatën në rajon dhe në veçanti mundësitë për të çuar përpara integrimin e rajonit në Bashkimin Evropian, në vitin 2018.më shumë

Kryeministri Haradinaj takohet me Mogherinin

18.12.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sonte në selinë e BE-së me Përfaqësuesen e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini, me të cilën ka debatuar për proceset të cilat po kalon Kosova.
Kryeministri Haradinaj ka thënë se rruga e integrimit të Kosovës në BE është e pakthyeshme dhe se Kosova meriton një trajtim të barabartë.
Kryeministri Haradinaj ishte i pari lider nga gjashtëshja e Ballkanit Perëndimor që takohet me Mogherinin para darkës së përbashkët joformale.
Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, do të zhvillojë takime edhe me homologë të tij nga rajoni. më shumë

Kryeministri Haradinaj sonte në Bruksel, në takimin joformal të gjashtëshes së Ballkanit Perëndimor

18.12.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, merr pjesë sonte në takimin joformal të gjashtëshes së Ballkanit Perëndimor të ftuar nga Përfaqësuesja e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë/Nënkryetare e Komisionit Evropian, Federica Mogherini.
Kryeministri Haradinaj do të ketë takim bilateral me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ndërkohë që me homologë nga rajoni do t’i diskutojë në mënyrë të hapur të gjitha temat që kanë të bëjnë me perspektiven europiane të Kosovës.më shumë

Intervistë e kryeministrit Ramush Haradinaj dhënë në Interaktiv të KohaVision

18.12.2017

më shumë

previous

1-4 Nga 6

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO