Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Kryeministri Haradinaj: Arsimi prioritet i Qeverisë, fokusi do të jetë i vazhdueshëm

03.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, me ç’rast është pritur nga ministri Shyqiri Bytyqi.
Në takim, është biseduar për përgatitjet për testin “PISA 2018” (Programi Ndërkombëtar i Vlerësimit të Studentëve), por edhe për arsimin fillor dhe atë të mesëm, në veçanti për sigurinë por edhe pastërtinë nëpër shkollat tona. më shumë

previous

1-1 Nga 1

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO