Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Kryeministri Haradinaj: Ligji për kryeqytetin hapë shumë mundësi për Prishtinën

09.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Komunën e Prishtinës, me ç ‘rast është pritur nga kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti me bashkëpunëtorë.
Kryeministri Haradinaj, i shoqëruar nga ministrat Valdrin Lluka, Albena Reshitaj, Shyqiri Bytyçi dhe Kujtim Gashi, ka biseduar me kryetarin Ahmeti për çështjet e interesit të përbashkët dhe realizimin e projekteve që janë interes jo vetëm për Prishtinën, por edhe për Republikën e Kosovës.më shumë

Komunikatë për Medie

09.01.2018

Qeveria e Republikës së Kosovës është e shqetësuar me informatat për vdekjen në rrethana të pasqaruara të 2 qytetarëve në Babimoc të Obiliqit.
Qeveria kërkon nga organet e rendit që të ndriçohet ky rast sa më shpejtë që të jetë e mundur.
Poashtu, Qeveria e Kosovës fton të gjithë qytetarët që mund të kenë informata për rastin të bashkëpunojnë me organet e rendit. më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO