Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Mbledhja e 33-të e Qeverisë së Republikës së Kosovës

28.02.2018

E drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, Qeveria e Republikës së Kosovës zhvilloi mbledhjen e saj të rregullt, në të cilën ka miratuar vendime dhe dokumente të përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore.më shumë

Kryeministri Haradinaj viziton Parlamentin britanik

26.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Londër, ka vizituar edhe Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, ku u mirëprit në seancën e dhomë së përfaqësuese dhe nga Kryetari i Parlamentit John Bercow, i shoqëruar nga Martin Vickers, deputet dhe udhëheqës i grupit të miqësisë për Kosovën në Parlamentin Britanik. Kryetari i Parlamentit i uroi mirëseardhje Kryeministrit Haradinaj dhe suksese në punën e tij. më shumë

Kryeministri Haradinaj pritet në takim nga Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May

26.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur në një takim zyrtar nga Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May.
Kryeministri Haradinaj falënderoi kryeministren May për mbështetjen historike dhënë Kosovës në periudhat më të rëndësishme të rrugës së shtetndërtimit.

 më shumë

Kryeministri Haradinaj zhvilloi takim me presidentin e BERZH-it Chakrabarti dhe kërkoi përkrahje më të madhe për projektet inovative

26.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të Samitit të Investimeve të Ballkanit Perëndimor, zhvilloi një takim me presidentin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Suma Chakrabarti, ku u bisedua për bashkëpunimin e mëtejmë ndërmjet Kosovës dhe BERZH-it, si dhe për projektet konkrete që do të përkrahen nga ky institucion financiar ndërkombëtar. më shumë

previous

1-4 Nga 78

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO