Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

shkurt 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

“Viti i sundimit të ligjit”, Qeveria miraton katër projektligje që rregullojnë funksionimin e sistemit gjyqësor

01.02.2018

Qeveria ka shqyrtuar dhe miratuar pakon e ligjeve që rregullojnë funksionimin e sistemit gjyqësor, që përfshinë: Projektligjin për Gjykatat, projektligjin për Këshillin Gjyqësor të Kosovës, projektligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës dhe projektligjin për Përgjegjësitë Disiplinore të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, masë kjo plotësuese e vendimit të mëhershëm për rritjen e buxhetit të këtij sektori dhe i cili qon në rritjen e numrit të të punësuarve në Gjykata dhe Prokurori, edhe me 300 ekspertë të tjerë. më shumë

Kryeministri Haradinaj: Qeveria nuk i ikë obligimeve ndaj punëtorëve shëndetësorë

01.02.2018

Është mbajtur sot takimi mobilizues për gjendjen në shëndetësinë e vendit, takim ky i iniciuar nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bashkëveprim me ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili dhe drejtuesit e institucioneve shëndetësore. më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

KOSOVO IN UNESCO