Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

shkurt 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Kryeministri Haradinaj: Në Kosovë ekziston një dëshirë e madhe për ta mësuar gjuhën gjermane

02.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në hapjen e Qendrës “Goethe”, organizuar nga Ambasada e Gjermanisë në Kosovë.më shumë

Kryeministri Haradinaj priti në takim kongresistin amerikan Steven Palazzo

02.02.2018

Kryeministri i Republikë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim kongresistin amerikan, Steven Palazzo, të cilit i është falënderuar për ndihmën e pakursyer që SHBA-të kanë dhënë për shtetin e Kosovës, që të jetë një shtet i qëndrueshëm dhe i fortë ekonomikisht.më shumë

Ky është shansi që Kosova e Maqedonia të vendosin bashkëpunim për fqinjësi të mirë

02.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ministren e Mbrojtjes të Republikës së Maqedonisë, Radmila Shekerinska.Thellimi i bashkëpunimit në shumë fusha me rëndësi për të dyja vendet, veçanërisht në fushën e sigurisë, ekonomisë dhe infrastrukturës, menaxhimi i përbashkët i kufijve dhe tema të tjera në interes reciprok, ishin pjesë diskutimi në këtë takim. më shumë

Jemi të përkushtuar t’i mbrojmë fëmijët tanë

02.02.2018

Konferencën e mbajtur sot me temën “Edukimi, çelës për t`u përballur me ekstremizmin dhe radikalizmin online”, kryeministri Ramush Haradinaj e vlerësoi si moment të mirë për të folur për brengat me të cilat përballen jo vetëm prindërit, por edhe shoqëria në tërësi dhe institucionet e vendit, pasi bëhet fjalë për mbrojtjen e fëmijëve dhe rast nga ku, institucionet nuk guxojnë t’i mbyllin sytë dhe të pranojnë të jenë fushëbetejë e atyre që vijnë nga larg për t’i marr fëmijët tanë.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next

KOSOVO IN UNESCO