Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

shkurt 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Limaj u del zot prodhuesve vendor, paralajmëron reciprocitet me vendet fqinje

05.02.2018

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj ka marrë pjesë në tryezën e organizuar nga Klubi i Prodhuesve dhe Bashkimi i Prodhuesve Shqiptar me temën “Unifikimi i tregut shqiptar”, në të cilën tha se Qeveria e Kosovës është e interesuar që ekonomia e Kosovës të kaloj në një stad tjetër të zhvillimit.më shumë

Presidenti i Republikës i adresohet kabinetit qeveritar

05.02.2018

Ka filluar jetësimi i idesë së kryeministrit Ramush Haradinaj që tradicionalisht, një herë në vit, kabinetit qeveritar t’i adresohet presidenti i vendit. Sot, kabinetit qeveritar i është adresuar Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Adresimi i presidentit lidhet edhe me shënimin e dhjetëvjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

KOSOVO IN UNESCO