Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

shkurt 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Senatori Dole kishte rol të pazëvendësueshëm në pavarësinë e Kosovës

09.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka takuar ish-senatorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe mikun e madh të shqiptarëve, Bob Dole.më shumë

Kosova përherë falënderuese për ndihmën e Madeleine Albright

09.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot ish-Sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright dhe drejtorin e NDI, Kenneth Wollack, me bashkëpunëtorë.më shumë

Kryeministri Haradinaj vizitoi Pentagonin

09.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve të rëndësishme në SHBA, sot vizitoi Departamentin e Mbrojtjes –Pentagon, ku u takua me Gjeneralin Joseph L. Lengyel - Shef i Gardave Nacionale të SHBA-ve, znj. Laura Cooper nga Departamenti i Mbrojtjes dhe oficerë të tjerë të lartë të ushtrisë Amerikane.më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

KOSOVO IN UNESCO