Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

shkurt 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Iowa e gatshme ta ndihmojë Kosovën në shumë fusha

12.02.2018

Në ditën e fundit të qëndrimit në SHBA, kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar vizitë shtetërore në shtetin e Iowa-së. Haradinaj është pritur me nderime të larta nga garda e nderit dhe Guvernatorja Kim Reynolds.më shumë

Kryeministri Haradinaj: Bashkëpunim i frytshëm i Kosovës me Iowa

12.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në pritjen e organizuar nga konsullata e Republikës së Kosovës, në Iowa. Në këtë pritje u theksua roli i rëndësishëm i shtetit të Iowa-s në ngritjen e kapaciteteve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, por edhe mundësitë e avancimit të raporteve ndërmjet dy shteteve tona.më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

KOSOVO IN UNESCO