Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Parku inovativ kosovaro- gjerman do të kontribuojë në zhvillimin ekonomik të Kosovës

05.03.2018

Pas nënshkrimit të marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Ministrisë  Federale për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim të Gjermanisë, për shfrytëzimin e mëtejmë të kampit në Prizren si park inovativ dhe trajnues kosovaro- gjerman (ITP), është bërë prezantimi i projektit të fizibilitetit nga përfaqësuesit e GIZ-it gjerman.më shumë

Mbahet mbledhja e 34-të e Qeverisë së Republikës së Kosovës

05.03.2018

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin me të cilën zotohet se parcela me 39.25 hektarë tokë, e cila aktualisht është në shfrytëzim të kontingjentit të KFOR-it gjerman, e regjistruar në emër të Republikës së Kosovës, pas tërheqjes së ushtarëve gjermanë të KFOR-it në fund të vitit 2018, prej datës 01.01.2019 do të vihet në shfrytëzim për qëllime publike. më shumë

Themelohet Parku Inovativ dhe trajnues Kosovë-Gjermani

05.03.2018

Qeveria e Republikës së Kosovës sot ka nënshkruar një deklaratë të qëllimit me Ministrinë Federale për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim të Gjermanisë, për shfrytëzimin e mëtejmë të kampit në Prizren si park inovativ dhe trajnues kosovaro- gjerman (ITP).më shumë

Kryeministri Haradinaj: FSK së shpejti ushtri e Kosovës dhe anëtare e NATO-s

05.03.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë ushtarake të Forcës së Sigurisë së Kosovës, të organizuar në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, në përkujtim të 20 vjetorit të luftës dhe rënies heroike të Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari dhe Familjes Jashari.më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO