Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Një Gjermani brenda Kosovës për 99 vjet!

08.03.2018

Projekti për themelimin e Parkut Inovativ dhe Trajnues Gjermano-Kosovar, i cili do të përfshijë inovacionin/teknologji informative dhe komunikim, agrokulturën, aftësimin profesional, kërkimet shkencore, turizmin dhe kulturën është një ndër vendimet më të rëndësishme të Qeverisë së Kosovës për të ardhmen e vendit tonë.më shumë

Zëvendëskryeministri Limaj për 8 Mars viziton Qendrën për Promovimin e të Drejtave të Grave në Drenas

08.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka vizituar Qendrën për Promovimin e të Drejtave të Grave në Drenas.Me këtë rast zëvendëskryeministri Limaj u ka uruar atyre ditën e Gruas 8 Marsin. Zëvendëskryeministri Limaj u ka ofruar atyre mbështetje institucionale e posaçërisht grave dhe vajzave të mbijetuara të luftës.më shumë

Nuk i ikim përgjegjësisë dhe qëllimit që gjendja e gruas në Kosovë të përmirësohet

08.03.2018

Me rastin e shënimit të 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në tryezën e diskutimit “Avancimi i Agjendës për Barazi Gjinore dhe fuqizimi i grave në Kosovë parakusht për zhvillim të qëndrueshëm”, që u organizua nga Agjencia për Barazi Gjinore në Zyrën e Kryeministrit. më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO