Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Kryeministri Haradinaj: Po punojmë për ta ndërtuar një arsim plotësisht të pavarur, të bazuar në kriteret shkencore, emancipuese dhe perëndimore

09.03.2018

Duke i përkrahur dhe forcuar institucionet e arsimit të lartë, ne përkrahim një mision dhe një përcaktim tonin që nxënien e dijes ta ofrojmë te studentët. Kështu tha sot kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në shënimin e 5 vjetorit të themelimit të Universiteti Publik "Kadri Zeka" në Gjilan, në një fjalë para studentëve të këtij universiteti.më shumë

Kryeministri Haradinaj: Rikonfirmoj zotimet e Qeverisë për forcimin e rendit dhe ligjit në vend

09.03.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka rikonfirmuar zotimin e Qeverisë për forcimin e rendit dhe ligjit, dhe në këtë drejtim e sheh edhe fillimin e procesit të Rishikimit Funksional të sektorit të Sundimit të Ligjit. më shumë

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e 35-të, të rregullt

09.03.2018

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, ka zhvilluar mbledhjen e 35-të në të cilën ka diskutuar dhe miratuar dokumente dhe vendime të fushave të përgjegjësive të saja kushtetuese dhe ligjore.më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO