Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2018
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Kryeministri Haradinaj uron Angela Merkel me rastin e zgjedhjes Kancelare e Gjermanisë

14.03.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka dërguar një telegram urimi Angela Merkel, me rastin e zgjedhjes së saj për herë të katërt Kancelare e Republikës Federale të Gjermanisë.më shumë

Kryeministri Haradinaj uron Mike Pompeo me rastin e zgjedhjes së tij Sekretar i Shtetit

14.03.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka dërguar një telegram urimi Mike Pompeo, me rastin e zgjedhjes së tij në krye të detyrës së Sekretarit të Shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amërikës.më shumë

Kryeministri Haradinaj mirëpret miratimin e Ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe në Maqedoni

14.03.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur lajmin për miratimin e Ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe nga Kuvendi i Maqedonisë.më shumë

Kryeministri Haradinaj: Miqësi e partneritet afatgjatë me Kroacinë

14.03.2018

Miqësia ndërmjet dy popujve, atij të Kosovës dhe Kroacisë, do të vazhdojë edhe në të ardhmen, sikurse ishin bashkë dhe i dolën në ndihmë njëri-tjetrit edhe në kohë të vështira. Këtë mesazh e përcolli kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në takim me zëvendëskryeministren dhe ministre e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq, duke shtuar se Kosova është e rëndësishme ta ketë në krah shtetin kroat si partner dhe si mik. më shumë

previous

1-4 Nga 5

next

Agjenda ditore

23 mars 2018

 1. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

2. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 11:00

 
Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO