Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

mars 2017
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kryeministri Mustafa: Klubi i Biznesit Frankofon në Kosovë, mundësi për investime nga vendet mike

23.03.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në promovimin e Klubit të Biznesit Frankofon në Kosovë.Para të pranishmëve, kryeministri Mustafa tha se ky Klub është një mekanizëm shumë i rëndësishëm i përfaqësimit dhe i avokimit të bizneseve të vendeve frankofone, duke pas parasysh se këto shtete e kanë ndihmuar Kosovën në vazhdimësi në zhvillimin ekonomik dhe demokratik.më shumë

Komunikatë për Medie e Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur

23.03.2017

Sot gjatë ditës, ekspertët mjekoligjor vendor dhe të EULEX-it, me përkrahjen e Njësitit të Policisë për Hetimin e Krimeve të Luftës dhe Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, në zbatim të Urdhëresës së Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, në varrezat e qytetit në lagjen Tusuz të Prizrenit, kanë realizuar gërmimet vlerësuese të cilat kanë rezultuar me zhvarrosjen e mbetjeve mortore të pesë personave.më shumë

Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, priti në takim Shefen e Misionit të EULEX-it, Alexandra Papadopoulou

23.03.2017

Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, priti në takim Shefen e Misionit të EULEX-it, Alexandra Papadopoulou, ku bashkërisht diskutuan mbi mundësitë e intensifikimit të bashkëpunimit dhe angazhimit të përbashkët, në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur.më shumë

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt

22.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e 138-të me radhë, në të cilin ka miratuar Raportin Vjetor Financiar për vitin 2016, si dhe vendime nga përgjegjësitë e saj kushtetuese dhe ligjore.Raporti Vjetor Financiar për vitin 2016 tregon rritjen e të hyrave, në Administratën Tatimore prej 16 për qind, në Doganë me 10.5 për qind, dhe nga tatimi në pronë nëpër komuna, si rezultat i ligjeve për faljen e borxheve, të cilat janë rritur me 27 për qind krahasuar me vitin paraprak. më shumë

previous

5-8 Nga 4929

next

Agjenda ditore

24 mars 2017

1. Kryeministri Isa Mustafa merr pjesë në Konferencën Informuese për Zhvillimin e Sektorit Privat.

VENDI: Restorant Krapi-Mitrovicë
KOHA: 11:30

2. Kryeministri Isa Mustafa viziton kompaninë për prodhimin e betonit “Burimi” Sh.p.k.


VENDI: Shupkofc-Mitrovicë
KOHA: 13:30

3. Kryeministri Isa Mustafa viziton kompaninë për prodhimin e mobileve “Veli”. 

VENDI: Shupkofc-Mitrovicë
KOHA: 14:00

 


 
 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO