Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

maj 2017
H Ma E P Sh D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Kryeministri Mustafa në darkën e liderëve të rajonit në Bruksel

24.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me ftesë të Përfaqësueses së Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, do të marrë pjesë në darkën që shtrohet sot për liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel. më shumë

Ministrja Edita Tahiri priti delegacionin e Qeverisë gjermane

24.05.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, u takua sot me delegacionin e Qeverisë së Gjermanisë, të kryesuar nga znj. Heike Backofen – Warnecke, zëvendës drejtoreshë për Evropën Jug-Lindore, Evropën Lindore dhe Kaukazin Jugor në Ministrinë për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik në Qeverinë e Gjermanisë.më shumë

Ministrja Tahiri priti në takim studentët e Universitetit Clemson nga SHBA-ja

23.05.2017

Ministrja për Dialog në detyrë, Edita Tahiri priti në takim studentët nga Universiteti Clemson të Karolinës së Jugut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të kryesuar nga profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare të këtij universiteti z. Vladimir Matic.më shumë

Kryeministri Mustafa përuroi Fabrikën me 150 të punësuar ku do të punësohen edhe 100 të tjerë

23.05.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në hapjen e Fabrikës “Te Naseri” në Shirokë të Suharekës, e cila ka rreth 150 të punësuar.më shumë

previous

5-8 Nga 5000

next

KOSOVO IN UNESCO