Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Komunikatë për Medie

shkarko me rezolucion më të madhshkarko me rezolucion më të madh

Prishtinë, 20 prill 2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ivan Todosijeviq, në detyrën e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal.

Me këtë rast, kryeministri Mustafa ka pritur në takim z. Todosijeviq dhe shefin e Grupit Parlamentar të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Sllavko Simiq.

Ndërkaq, Mirjana Jevtiq, është emëruar në postin e zëvendësministres së Punës dhe Mirëqenies Sociale.  

20.04.2017 10:18
Prapa

KOSOVO IN UNESCO